Brodawki i odciski to nieestetyczne zmiany, które odbierają całą radość z noszenia otwartych butów i chodzenia na duże odległości. Wiele osób próbuje się ich pozbyć samodzielnie w domu. To bardzo zły pomysł. Zanim to zrobisz, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego warto w tym celu skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Profesjonalna pielęgnacja stóp

Brodawki i odciski
Brodawki i odciski

Mówiąc o ekspertach, nie piszemy o estetykach, piszemy o certyfikowanych podiatrach. Wszelkie zmiany pojawiające się na podeszwach stóp należy usuwać w profesjonalnym gabinecie, w sterylnych warunkach, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności związanych z gojeniem, a nawet infekcją.

Brodawki są szczególnie niebezpieczne, pomimo ich niepozornego wyglądu. Jest to potoczna nazwa brodawczaka ludzkiego – HPV, bardzo nieprzyjemnej choroby, która łatwo rozprzestrzenia się na inne części ciała i jest zaraźliwa. Do zakażenia najczęściej dochodzi poprzez kontakt ze skórą chorego lub podczas chodzenia bez butów w saunach, prysznicach, basenach itp. Polecamy https://kerpro.pl/usuwanie-brodawek-wirusowych/

Szczególnie narażone są osoby z osłabionym układem odpornościowym, takie jak kobiety w ciąży lub osoby chore. W wyniku HPV komórki skóry namnażają się i tworzą guzki w kolorze skóry, które można pomylić z odciskami. Nieleczone brodawki mogą szybko rosnąć i atakować sąsiednie warstwy skóry. Zaniedbane mogą powodować ból, utrudniać chodzenie i utrudniać (ale nie uniemożliwiać) wyleczenie.

Jak podolodzy usuwają brodawki?

Brodawki różnią się od siebie – w zależności od szczepu wirusa, który je wywołuje, można je usunąć mniej lub bardziej inwazyjnymi metodami. Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić podolog, jest umiejętne usunięcie zmian zagnieżdżonych w skórze. W celu usunięcia uszkodzeń wywołanych przez HPV można zastosować różne metody.

Jednym z nich jest łyżeczkowanie, a drugim elektrokoagulacja, okluzja, usuwanie laserowe czy maści złuszczające. W wielu przypadkach usunięcie brodawek https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/brodawki-wirusowe-kurzajki/ nie musi oznaczać zakończenia leczenia. Zmiany wracają, więc podiatrzy powinni polecać swoim pacjentom domowe sposoby. W miarę wydłużania się czasu leczenia możliwe jest, że wirus przestanie atakować skórę pacjenta.

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl