Piękne podłogi do każdego wnętrza: kupując nieruchomość lub decydując się na całkowity remont mieszkania lub domu, stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Niektóre wydają się proste, podczas gdy inne wymagają długoterminowego rozważenia. Obecnie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju programy telewizyjne i magazyny poświęcone urządzaniu wnętrz.

Za pomocą designerskich wskazówek, zdjęć pięknie urządzonych wnętrz i nowoczesnych zabiegów pomagających zwizualizować nasze koncepcje – możemy stworzyć przestrzeń absolutnie niepowtarzalną.

Najmodniejsze style wnętrzarskie

Podstawową decyzją, którą musieliśmy podjąć na początku, było wybranie stylu wystroju wnętrza, który najlepiej odpowiada naszym gustom. Ponadto od tej decyzji zależą krytyczne wybory, takie jak materiał użyty na podłogę, kolor ścian czy wyposażenie i akcesoria. Moda w branży wyposażenia wnętrz zmienia się stosunkowo często, jednak z czasem trendy pozwoliły wyróżnić pewne style, które zasłużyły sobie na wyjątkowe miejsce w sercach Polaków. Niezwykle popularny i niezwykły jest styl country.

Najmodniejszy styl – rustykalny

Najbardziej charakterystycznym materiałem tego stylu jest drewno. Im więcej elementów drewnianych lub drewnopodobnych, tym bardziej możemy oddać styl typowy dla tej aranżacji. Odniesienia do natury powinny być wszechobecne, sprawiając wrażenie, że całe wnętrze wtapia się w scenę za oknem. Drewniane meble z naturalnymi wykończeniami doskonale uzupełnią pomieszczenie z delikatnymi beżowymi ścianami i dużymi oknami, które wpuszczają mnóstwo naturalnego światła.

Obecnie można znaleźć znacznie więcej praktycznych alternatyw dla naturalnych materiałów. Ciężkie i drogie meble z litego drewna można zastąpić lżejszymi, zabytkowymi szafami i regałami. Ponadto często trudne podłogi nie muszą być wykonane z litego drewna. W tym przypadku idealnie sprawdzą się płytki imitujące drewno, zwłaszcza gdy podłoga narażona jest na wilgoć (np. w przedpokojach, łazienkach).

Nowoczesne rozwiązania i piękne efekty

Piękne podłogi do każdego wnętrza
Piękne podłogi do każdego wnętrza

Kamionka stylizowana na drewniane panele to hit ostatnich sezonów we wnętrzach. Efektowny wygląd pasujący do każdego pomieszczenia to niewątpliwie zaleta płytek imitujących drewno. Wybór jest niezwykle szeroki i możliwe jest imitowanie różnych wybarwień drewna, pasujących nie tylko do stylu wiejskiego, ale również skandynawskiego (gdy kolor drewna jest szary).

Cegły imitujące drewno mają również fakturę zbliżoną do naturalnego drewna, a także imitację słojów drewna w postaci sęków. Projektanci wnętrz często decydują się na układanie podłóg drewnianych w kuchniach, łazienkach, przedpokojach, salonach czy sypialniach. Taka aranżacja niewątpliwie nadaje wnętrzu poczucie przytulności i ciepła domowego ogniska. Rozwiązanie to nie jest jednak praktyczne we wszystkich przypadkach.

Większość z nas oprócz dobrego wyglądu i dobrego, efektownego stylu, chce postawić na praktyczne rozwiązania. Nowoczesna łazienka lub kuchnia połączona z salonem będzie się świetnie prezentować, gdy podłoga tworzy całość z pozostałymi pomieszczeniami. Z tego powodu w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne warto wybrać płytki imitujące drewno, jak najbardziej wizualnie zbliżone do drewna pokrywającego resztę podłogi mieszkania. Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe, dobrym rozwiązaniem będą również płytki imitujące drewno. Nie trzeba ich zanurzać, szlifować ani malować – są więc nie tylko bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale także nie wymagają dodatkowego wkładu finansowego.

Najpopularniejszy balkon ostatnich lat

Dzięki popularności pokazów i magazynów zajmujących się urządzaniem wnętrz, coraz bardziej uświadamiamy sobie, że tarasy i balkony również powinny idealnie pasować do wnętrza domu. Nie tylko zwracamy uwagę na elementy dekoracyjne, ale często gruntownie odnawiamy cały balkon czy taras, aby nadać mu odpowiedni styl. Jeśli podłoga w domu pokryta jest drewnem lub płytkami imitującymi drewno, warto pomyśleć również o nawiązaniu do tego elementu na balkonie.

Podłoga z imitacji drewna pięknie się prezentuje i sprawia, że ​​balkon wtapia się w wnętrze domu oraz zieleń i naturalne otoczenie rozciągające się za balustradą. Podkreśli również rośliny, które mamy na balkonie. Płytki imitujące drewno, które zamierzamy położyć na zewnątrz, muszą być mrozoodporne – warto na to zwrócić uwagę, taki wybór będzie cieszył nasze oczy przez długie lata.

Piękna podłoga przyciąga wzrok i jest jednym z głównych elementów aranżacji, decydującym o stylu całego wnętrza. Płytki ze sztucznego drewna stały się popularnym produktem w wielu domach. Doceniamy ich praktyczne aspekty, takie jak trwałość, odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, ale uwielbiamy też wspaniały efekt domowego ciepła, jaki niosą. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej pasują do niemal każdego stylu aranżacji wnętrz. Przy tak wielu zaletach nie ma wątpliwości, że płytki imitujące drewno nie będą się starzeć przez wiele lat.